Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/verika.cz/verika.cz/libs/Nette/loader.php on line 19
Verika Interior Design

Veronika Beníčková (*1986)

Veronika Beníčková

Věnuji velkou pozornost interiérům zejména v tom, jakou mají historii, styl, jaké jsou v nich použity materiály. Nejde mi jen o "skvělý moderní" design, ale především o to, jak nejlépe podtrhnout a vyzdvihnout krásu a potenciál daného prostoru. Jako klíčový úkol vnímám vše propojit s potřebami jeho obyvatel a vytvořit výjimečný, ale současně udržitelný interiér. Baví mě pozorovat, jak se nároky na bydlení mění, ale také jak určité principy zůstávají neměnné. Myslím, že je to jako s šaty. Šikovný krejčí by měl přesně vědět, co Vám padne.

Design interiéru vnímám jako umění. Hodně přemýšlím o tom, jak na nás prostor, ve kterém žijeme, působí, jaká z něj vyzařuje energie. Čím interiér obyvatelům prakticky poslouží. Nový prostor by měl vznikat hlavně na dialogu a vzájemném pochopení. Vytvářet interiéry je pro mě velkou vášní, kde mohu uplatnit svou fantazii, empatii a cit pro barvy a tvary. Vytvářím elegantní, harmonické a čisté interiéry plné světla. Preferuji přírodní materiály a nadčasovou barevnost. Hraji si s různými povrchy a barevnými akcenty, které se v interiéru opakují a doplňují.Velmi ráda využívám původních prvků v interiéru a osobních artefaktů klientů, čímž vzniká osobitý interiér.

2001 – 2005
Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště / obor Užitá malba (Akad. mal. Miroslav Malina)
2005 – 2006
Univerzita Pardubice, Fakulta restaurování / Bakalářský obor restaurování nástěnných maleb a sgrafita
2006 – 2011
Univerzita Karlova, Pedagogická fakulta / Magisterský výtvarný obor učitelství pro základní, střední a umělecké školy